KÜÇÜK DETAYLARDA, ROMANTİK DOKUNUŞLAR…

Güneş-mekan ilişkisine göre tasarlanan ev, doğal bir aydınlatmaya sahip. Evin otantik tarzı, iç mekan düzenlemesinde göze çarpan detaylar arasında.

Yaratıcılığın, zarif çizgilere dönüştüğü projede, genel planlama ilkelerinden, imalat detaylarına ve aksesuar seçimlerine kadar, özgün bir mizansen yaratıldı.

Merdiveni olabildiğince gün ışığıyla yıkayan çatı yırtığı, uygulamasındaki incelik, sabır ve vaad ettikleriyle, görenlere ‘’hayret’’ dedirtecek türden…Zemini kare olan mekan, ustaca bir detay çalışmasıyla, köşe tonoz nişler kullanılarak, sekizgene dönüştürüldü.

Salonu kuşbakışı izleme olanağı sağlayan payandalı ahşap balkon, tuğla ile ahşabın sıcak uyumunu ortaya çıkaran detaylardaki zarif geçişler ve açık rengin hakim olduğu mekanlarda, kontrastı vurgulamak için tercih edilen koyu renk ahşaplar, evde sıcak bir ortam yaratıyor.

Evin en önemli noktası, bütün ihtişamıyla salonun üstünü kapatan, beş buçuk metre yüksekliğindeki, Selçuklu tarzı tonoz tavandır. Bu mekanda, taşın, tuğlanın ve ahşabın sıcak uyumunu görmek mümkün.

Tonoz’u kullandığımız mekan tasarımlarında, bu öğenin binaya sağladığı prestij, tonozun formundan, yüksekliğinden ve iç mekana sağladığı ferahlığından, en önemlisi de, iklimlendirme adına mekana sağladığı atmosferden kaynaklanır.